Skočit na obsah


Charakteristika mořské houby

Přírodní mořská houba se od synteticky vyrobených liší vyšší jemností a měkostí, obsahem minerálních, tělu prospěšných sloučenin a v neposlední řadě i delší životností. Ty nejkvalitnější houby se nacházejí ve značných hloubkách Jaderského moře a potapěči je z těch míst vylovují už po staletí. Obsahuje anorganické soli sodíku, jódu, brómu, křemíku a dalších.

Použití

Mořská houba se používá především na mytí těla. Působí velmi příznivě při vymývání nečistot ze všech poranění jako antiseptikum, uryhluje a zlepšuje hojení jizev. Používá se i v sauně, na masáže, při odličování a v neposlední řadě ji lze použít jako menstruační tampon.

Upozornění

Tato neupravená mořská houba většinou obsahuje drobné vápenaté zbytky, na kterých vyrostla, případné zbytky korýšů, se kterými žila v symbióze. Před používáním je zapotřebí se s houbou dobře seznámit. Nammočte ji proto do vody, důkladně promněte a odstraňte všechny ostré zbytky. Houba není chemicky upravená pouze proto, aby se zachovaly všechny její přírodní vlastnosti.


Prodej

Houby dodáváme ve třech základních velikostech: